Hata
  • Bu görüntünün şablonu uygun değil. Lütfen bir site yöneticisi ile iletişim kurunuz.

Evlendik Ya Şimdi

Evlilik her zaman olumlu duygularla başlar. Her iki taraf birbirine karşı anlayışlı ve iyidir. Bireysellik kalkmış, karşı tarafın istekleri daha öne geçmiştir. Sonra ne olur?

Modern çağ, sadece teknolojik açıdan değişmemize sebep olmuyor, beraberinde yaşam tarzlarının, bireylerin ve aile kavramının da değişimini getiriyor.

Eskiden, yuvayı yapanın dişi kuş olduğu beklentisi yaygındı. Aktif değil, uyumlu, verici, müşfik kadın iyi eş oluyordu. Kız çocukları anne ve eş olmaya programlanıyor ve öyle yetiştiriliyorlardı.

Devamını oku: Evlendik Ya Şimdi

Kadınların Aldatılma Merakı

Bir zamanlar sevgililerini cep, çekmece karıştırıp gömlek koklayarak kapana kıstırmaya uğraşan kadınlar; günümüzde cep telefonları, e-posta ya da çeşitli sohbet programlarından medet umarak aldatıldıklarına dair kanıt bulmaya çalışıyorlar. Ancak aşırı şüphecilik erkeği mutsuz ederken, ilişkiye de zarar veriyor!

Aldatma hikayeleri şu sıralar magazin gündeminde sanki her zamankinden daha fazla yer işgal ediyor. Bir yandan mutluluğu öteki kadın ya da erkeğin kollarında arayanların öyküleriyle sadakatsizliğin artık ne derece sıradanlaştığını görüyor, bir yandan aldatılanların negatif ruh hallerini ve yaşadıkları travmaları anlamaya çalışıyoruz. Tabii bu konudaki duygularımız da yaşananlara göre gidip gidip geliyor. Aldatan bir arkadaşımızın yaşadığı kaçamağı heyecan içinde dinlerken, aldatılan ve omzumuzda ağlamayı tercih eden bir başka arkadaşımıza sevgilisinin işe yaramaz biri olduğunu söylüyoruz.

Devamını oku: Kadınların Aldatılma Merakı

Bir Erkeği Etkilemenin Yolları

1) Kişilikli, karakter sahibi bir kadın..Kimin itirazı olabilir ki? Espri anlayışlarını kaybetmeden, kişiliklerini koruyabilen kadınlar erkekleri her zaman cezbeder.

2) Erkekler gülmekten çok hoşlanır. Hele onları güldüren espriyi bir kadın yapıyorsa, erkekler o kadına asla hayır diyemez. Ayrıca kendilerinin yaptığı esprilere gülen sevgililer de erkekler için idealdir.

Devamını oku: Bir Erkeği Etkilemenin Yolları

Aşık Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız

Yazar Cengiz Özbey’in ‘Neden ve nasıl aşık oluruz?’, ‘Aşkı daha iyi nasıl yaşayabiliriz?’ ve ‘Aşkın şifrelerini nasıl çözeriz?’ sorularına yanıt aradığı ‘Aşkın Psikoloji’ isimli kitap, sizlere ilginç ipuçları veriyor. Özbey, aşık olduğunuzu nasıl anlayacağınızı kitabında şiirsi bir dille anlatıyor:

Devamını oku: Aşık Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız

Ayrıldığınız Erkeği Geri Kazanma

Bir gurur sonucunda sevdiğiniz kişiyi terk etmiş olabilirsiniz. Aşkta gurur olmaz derler. Onu seviyorsanız ne olursa olsun gurur yapmamalısınız.

Birini mi kaybettiniz ve yapmanız gerekeni bilmiyor musunuz? Öyleyse geri kazanma yollarını birlikte bakalım.İçinizden onu geri kazanmak istediginizi söyleyen bir ses var fakat nedenlerden dolayı ruhsal olarak bunu dile getiremiyorsunuz. Ayrılık kadınlar için hiçte kolay bir durum değildir. Çünkü kadınlar sevgileri bitse bile alışmış oldukları birini kaybetmişlerdir. Zaman geçtikçe yaşananlar iyi kötü anılar kadınların aklına gelmektedir. O bir zamanlar benim hayatımın aşkıydı ve bu hep böyle kalacaktı ama artık bitti diyebilmek çok zordur bunu her kadın başaramaz. Gittiğini kabul etmek zaman alır. Ama gri kazanmak mümkündür. Kaybetme duygusu genellikle kadınların acı çekmesine sebep olur. Belki kadın hala seviyordur. Geri dönmesini bekliyordur. Ayrılmalarının beklide çok basit bir sebep vardır.

Devamını oku: Ayrıldığınız Erkeği Geri Kazanma

Erkekler Nelerden Kaçar

Erkeklerin hangi tip kadınlardan uzaklaştığını öğrenin…

Yapılan bir araştırma sonucu, kadınların kaçınması gereken belli başlı davranışları ortaya çıkardı. Bu doğrultuda erkeklerin hangi davranışlarımızdan dolayı uzaklaştığını belki de artık tahmin edebileceğiz.

Devamını oku: Erkekler Nelerden Kaçar

İlişkinin En Büyük 5 Düşmanı

İlişkinizi içinden çıkılmaz hale getiren, sorunları çözümsüz bırakan bazı söz ve tavırlar, siz farkında olmadan aşkınızın katili olur. İşte, size bir sonraki beraberliğiniz için yol gösterecek uyarılar:

Eleştiri bombası

“Zaten bir gün bile olsun beni dinlemedin. Hep bağırıyorsun, beceriksizin tekisin. Beni üzmekten zevk mi alıyorsun?” gibi cümleler, kırıcı eleştirilerden başka bir şey değildir. Oysa; “Beni çok üzdün, hayal kırıklığı yaşadım” gibi bir ifade, duygusal bir mesaj vereceği için ilişkinize olumlu yansıyacaktır.

Devamını oku: İlişkinin En Büyük 5 Düşmanı

Eşim Beni Dinlemiyor

Sorunları çözülmemiş bir aile ortamının mutluluğundan söz edilemez. Yapılan araştırma ve gözlemlerde tüm sorunların temelinde iletişim kopukluğunun yattığını belirleniyor.

”Eşler çoğunlukla konuşmak yerine birbirlerinin hal ve hareketlerinden mana çıkarmaya çalışıyorlar. (Yan baktın, dik baktın, çayı zamanında getirmedin, kahve istedim yapmadın) gibi sudan bahanelerden büyük kavgalar çıkabiliyor. Bu kavgalar görüldüğü gibi geçim sıkıntısını bile unutturuyor.” Psikolojik destek almak bazı çevrelerce gizlenmeye çalışılıyor.

Devamını oku: Eşim Beni Dinlemiyor

Mutlu Evliliğin Sırları

1- Evliliğinizde uyumu yakalayın. Sinema, tiyatro vs. gibi aktivitelerde ikinizin de hoşlandığı ortak noktalarda buluşmaya çalışın. Gerekirse ödün verin.

2- Farklılıklarınızın zenginlik olduğunu unutmayın. Eşinizin farklı tarzına, yaklaşımına ve kişiliğine saygı gösterin. Birbirinizden bir şeyler öğrenmeye gayret edin.

3- Birbirinize karşı sabırlı olun. Eşinize yanlışını fark ederek, doğru yolu bulması için fırsat tanıyın

Devamını oku: Mutlu Evliliğin Sırları

İlk Buluşmada Nasıl Davranılmalı

Beklenen an geldi. Onunla ilk kez buluşacaksınız ve heyecandan kalbiniz olmadığı kadar hızlı çarpmaya başladı. Ya yanındayken heyecandan kekelemeye başlarsam ya aptal gibi görünürsem gibi endişeler oluşabilir.

Görüşme öncesi birtakım sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Örneğin söz veridiğiniz gün çok önemli başka bir işiniz çıktı ve bu görüşmeyi o gün yapamayacaksınız. İşte böyle bir durumda onu arayın ve mazeretinizi nazik bir dille anlatın. Ona yeterince ilgi gösterin ki görüşmemek için bahane bulduğunuzu düşünmesin. Hatta görüşmüşken yeni bir randevu tarihi de belirlerseniz kafasındaki soru işaretleri de kalkmış olacaktır.

Devamını oku: İlk Buluşmada Nasıl Davranılmalı