Hata
  • Bu görüntünün şablonu uygun değil. Lütfen bir site yöneticisi ile iletişim kurunuz.

Mutlu Evliliğin Sırları

1- Evliliğinizde uyumu yakalayın. Sinema, tiyatro vs. gibi aktivitelerde ikinizin de hoşlandığı ortak noktalarda buluşmaya çalışın. Gerekirse ödün verin.

2- Farklılıklarınızın zenginlik olduğunu unutmayın. Eşinizin farklı tarzına, yaklaşımına ve kişiliğine saygı gösterin. Birbirinizden bir şeyler öğrenmeye gayret edin.

3- Birbirinize karşı sabırlı olun. Eşinize yanlışını fark ederek, doğru yolu bulması için fırsat tanıyın

 

4- Anlayışlı olmaya gayret gösterin. Olayları eşinizin gözünden de değerlendirmeye çalışın. Böylelikle onun hissettiklerini ve düşündüklerini daha rahat anlarsınız.

5- Eşinizin gözlerinin içine bakarak onu sevdiğinizi içinizden gelerek söyleyin. Günlük konuşmalarınız sırasında hislerinizi eşinize anlatmaktan çekinmeyin.

6- Eşinize karşı davranışlarınızda ve onunla ilgili eleştirilerinize geri dönüp baktığınızda olumlu tavırlarınızın olumsuzlardan fazla olmasına gayret edin. Unutmayın tartışmasız evlilik yoktur. Önemli olan dozu kaçırmamak.

7- Eşinizi affetmeyi bildiğiniz gibi, ona kendinizi affettirmeyi de bilin.

8- Eleştirilerinizi saldırganlığa taşımayın. Aynı şekilde eşiniz sizi eleştirirken sürekli savunmaya geçmeyin. Durup gerçekten ne demek istediğini anlamaya çalışın

9- Eşinizi affetmeyi bildiğiniz gibi, ona kendinizi affettirmeyi de bilin. Gereksiz alınganlıklarla küçük tartışmaları yok yere büyütmeyin. Uzun süreli küslükler eşleri birbirinden uzaklaştırır.

10- Küçük şeylerde bile memnuniyetinizi dile getirin. Bunu net ve samimi bir şekilde eşinize bildirin. Unutmayın, teşekkür etmek kimseyi öldürmez.