Hata
  • Bu görüntünün şablonu uygun değil. Lütfen bir site yöneticisi ile iletişim kurunuz.

Güzelliğin İlk Şartı Temizlik

Günlük hayatta, hayatın akışı içinde temizlik bütün kuralların başında geliyor. İlkokula başladığınız ilk günü hatırlayın; öğretmeniniz okul kurallarını anlatmaya başladığında ilk olarak, temizlikten söz etmemiş miydi? Temiz olacaksınız, sınıfımızı temiz tutacaksınız, okulumuzu temiz tutacaksınız vs.vs…

Güzellik içinde ilk kural TEMİZ OLMAK. En ideali de her gün mutlaka duş almak. Özellikle sabah alınan ılık bir duş kendinizi gün boyu iyi hissetmenizi sağlayacak. Ayrıca güzellik uzmanları en çok 10 günde bir kese yapma alışkanlığı edindiğimizde tenimizde meydana gelecek olumlu değişime hayran kalacağımızı da söylüyorlar. Aklınızda bulunsun…

 

Bir kaç günde bir, banyo sırasında bir topuk taşıyla ya da ayak törpüsüyle topuklarınızı temizleyin. Böylece çok sevimli pembe ve temiz topuklara sahip olacaksınız.

Dişlerinizi mutlaka her gün en az iki kere fırçalayın. Diş ipi kullanmayı da alışkanlık haline getirin. Böylece gülümsediğinizde elinizle ağzınızı kapatmak zorunda kalmayacaksınız. Bu hem güzelliğiniz hem de sağlığınız için çok önemli.

Temizlik için mutlaka ellerinize ve ayaklarınıza gereken özeni göstermelisiniz. Her sokak dönüşü ellerinizi düzenli olarak yıkamayı alışkanlık haline getirdiğinizi biliyorum. Bu çok doğru bir davranış biçimi. Ancak ellerin ya da ayakların temizliği sadece onları yıkamakla bitmiyor ne yazık ki. Belli aralıklarla manikür ve pedikür de yaptırmalısınız. Tırnaklarınızın arasına sıkışıp kalmış mikroplardan, yıpranmış el ve ayak derilerinden ancak bu yolla kurtulabilirsiniz.

Manikür ve pedikürün sağladığı rahatlamayı hissettiğinizde bir daha vazgeçemeyeceksiniz, bundan eminim.

Problemli bir cilt yapısına sahipseniz, cildinizi ekstra ektsra temiz tutmanız gerekiyor. Sivilce , siyah nokta ve lekelerin oluşumunu ancak iyi bir temizlikle engelleyebilirsiniz.

Hanımların güzellik için yapamayacağı hiç bir şey yoktur… Unutmayın güzelliğin ilk kuralı da TEMİZLİK’tir.