Hata
  • Bu görüntünün şablonu uygun değil. Lütfen bir site yöneticisi ile iletişim kurunuz.

İnsan Beyni

İnsan beyni gerçekten de çok ilginç bir organ. İlginç olduğu kadar da karmaşık... Bazı sırları hala çözülemezken bazı olaylara da çok garip tepkiler vermesi işi daha ilgin hale getirdiği de bir gerçek.. Bazen hiç olmayan bazı şeyleri bile bizler hiç zorlanmadan çözerken bazen gözümüzün önündeki apaçık bir yazıyı bile okumamıza izin vermiyor.

İşte bu da onlara bir örnek ..

Şimdi bir test yapalım beraberce. Aşağıdaki metni okuyup ve içinde kaç tane “F” harfi olduğunu sayın. (Sıradan bir metin okur gibi özel bir ilgi göstermeyin) işin sırrı yazının devamında gizli .. Bakalım beyniniz ne kadar doğru çalışıyor Hep beraber görelim beyniniz sıradan bir beyin mi yoksa standartların üzerinde bir kapasite ile mi çalışıyor. Valla benim beynimi sorarsanız benim normal cıktı her normal insanın beyninin algıladığı şekilde bu testi algıladı.. Evet şimdi yazımıza gelelim yazıyı okuyun ve sonra devamını okuyun..

FINISHED FILES ARE THE RESULT OF YEARS OF SCIENTIFIC STUDY COMBINED WITH THE

EXPERIENCE OF YEARS

Tamam? Saydıktan sonra yazını devamına geçin…!!

Kaç tane?

Uç mü?

Ne yazık ki altı tane.

Gerçekten!

Bir kez daha okuyun!

FINISHED FILES ARE THE RESULT OF YEARS OF SCIENTIFIC STUDY COMBINED WITH THE

EXPERIENCE OF YEARS

Mesele su ki Beyin “OF” da ki F’ yi hücrelerinden geçiremiyor. Evet bu gerçekten doğru.Nedendir bilinmez beyniniz ısrarla bu yazıda 3 tane F harfi var diyor dikkatlice okursanız 4 e çıkıyor ama hiç 6 adet F olduğunu fark etmiyorsunuz elle saymadıktan sonra…