Hata
  • Bu görüntünün şablonu uygun değil. Lütfen bir site yöneticisi ile iletişim kurunuz.

Boykot

Tam Shake hazrılıyordum ki shaker'ın kapağını açık unutmuşum. Haliyle üzerime döküldü. Hemen kirlilerimi çıkardım ve profilo çamaşır makinama koydum 1 ölçek ariel, bir ölçekte yumoş. Evden çıkıp Carrefour'a komili yağ, biraz sarelle ve pantene almaya gidecektim. O sırada Nokia marka telefonum çaldı arayan arkadaşım.

-McDonald’s’a gelir misin? 

Kıramadım ve hazırlanmaya başladım. Ortalığı da toplamak gerek. Bulaşıkları bir güzel cifledim. Sonra hazırlıklar işte. Dove'la ellerimi bir güzel yıkadım. Siganlle de dişlerimi fırçaladım tabi diş fırçam da ipana. Rexona'mı sıkıp Vakko'dan yeni aldığım gömleği de giyip çıktım.

Derken arkadaşım geldi First'ünü çiğneye çiğneye. Napalım, napalım derken hadi bi kafeye geçelim dedik. Garson geldi. Ne alırsınız?

-Soğuk içecek olarak ne var?

-Cocacola, fanta, pepsi, yedigün, fruko, sprite, sensun, schweppes, lipton ice tea, tang, cappy...

Neyse siparişler geldi. Tutturdu dondurma yiyelim diye. Neyse gittik bi algidacıya aldık Cornettoları, dedim keşke cartedor alsaydık evde yerdik. Bu seferde tutturdu çikolata diye. Girdik markete bulduk Nestle reyonunu. O kitkat aldı ben Milka. Sonra akşam bize yemeğe gelir misin dedi. Olur dedim ama malzeme yok. Sana yağı, knorr pane harcı, calve mayonez aldık bir de. Susamış tabi turkuaz su almadan olmaz. Bir de tutturdu nesquikli süt içicem diye üstelik daha yeni yedi danonesini.

Akşam eve gittik. Ellerimi lux sabunla yıkadım. Dedi bir yorgunluk Nescafe'si yapıyım. Ben de Jacobs olsun benimki dedim.