R10 İçin Kötü Son

R10 pek çoğunuzun bildiği gibi webmasterların yardımlaşması için kurulmuş bir web sitesidir. Bir süredir hizmet dışıydı ardından da kötü bir kaza geçirdi. Nazar mı değdi yoksa üye olamayan birinin ahı mı tuttu bilinmez ama R10'u kötü günlerin beklediği kesin. Son günlerde neler yaşandı peki.

Öncelikle R10.net 2 gün kapalı kaldı ardından ise açıldı. Ne açılma ama. Site 2011’in başına geri döndü. Pek çok üyelik iptal oldu, son bir buçuk yıl içinde yazılan her şey silindi. Kısacası üyeler siteyi terk etmeye başladı.

Aylık gelirlerinin 20.000-30.000 arasında olduğu tahmin edilen R10 bakalım bu süreci nasıl atlatacak. Üstelik halen eski alışkanlıklarına devam ediyorlar ve yeni üye kabul etmiyorlar.

Yönetimden gelen açıklamalar ise hiç de tatmin edici gibi gözükmüyor. FanClup ailesi olarak R10’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Son olarak eklemeden geçemeyeceğim. FanClup olarak başta acaba yeni bir reklam politikası mı diye düşünmüştük ancak işin ciddiyetini sonradan fark ettik.

Tüm site sahiplerine bu ders olsun ve hemen gidip web sitenizin yedeğini alın. Yedek demişken FanClup.info olarak biz de yeni bir yedek alsak hiç de fena olmaz heralde…