Parfüm Sıkmanın Püf Noktaları

Kokular hafızamızda büyük bir yer kaplarlar. Babaannemizin yaptığı kurabiyeyi hatırlamasak da, kokusunu duyduğumuzda anıları hatırlatır bize.

İnsanları da kokularıyla özdeşleştiririz. Her koku her insanın teninde başka durur. Birinde çok beğendiğimiz bir parfüm bize yakışmayabilir. Peki parfüm kullanırken nerelere dikkat etmeliyiz?

Devamını oku: Parfüm Sıkmanın Püf Noktaları

Makyajla Yara Kapatma

Yara, dikiş ve yanık izleri hepimizin başına gelebilecek şeyler. Makyajla bunları da kamufule edebilirsiniz.

Bu tür izler hiç birimizin hoşuna gitmiyor. Ancak bazen elimizde olmayan nedenlerden dolayı sahip oluyoruz.  Benim mor, derin, kapanması zor 3-5 cm uzunluğunda 2 tane dikiş izim var. Bunları kapatmak için ne yapıyorum:

Devamını oku: Makyajla Yara Kapatma

Regl Dönüminde Yaşanan Sorunlar

Adet döneminde yaşanan sorunlar, stres gibi doğal durumlardan kaynaklanabildiği gibi, ciddi hastalıkları da işaret edebilir.

Normal adet döngüsü 28-35 günde bir tekrarlanır. Bu kanama 3-6 gün arasında devam eder. İlk günlerde nispeten daha fazla olan kanama, yavaş yavaş azalarak en geç 7 günde normale döner.

Devamını oku: Regl Dönüminde Yaşanan Sorunlar

Seksi Hareketler

Seksi olmak kontrol edilebilecek bir özellik değil. Bunun için çabalamalı ve vücudunuzla bağlantıya geçmelisiniz. Bu duyarlılığınızı geliştirdikten sonra harika bir seks hayatına ve seksi bir bakış açısına sahip olacaksınız!

Bir zamanlar sevişmek için çıldırırdınız. Erkek arkadaşınızın kıyafetlerini parçalamamak için kendinizi tutmak zorunda olduğunuz günler sanki çok eskilerde kaldı. Peki, tanıdığınız o flörtöz kıza ne oldu dersiniz? Panik yapmayın; çünkü o hâlâ içinizde bir yerde. Maalesef kendimizi seksi hissetmek öyle bir anda yaratabileceğimiz bir özellik değil. Bunun için de epey zamana ihtiyaç var…

O ateşli günlerinize geri dönmek için başlangıç olarak beyninizi eğitmelisiniz. Böylelikle daha çekici hissetmeye açık olacak, partnerinizle eski günlerdeki kadar sık yakınlaşmak isteyeceksiniz. Hayata bakış açınızda olumlu değişiklikler yaşarsınız. Bu pozitif bir döngü; arkadaşlıklarınıza, işinize ve kendinize olan güveniniz gibi, hayatinizin her aşamasına olumlu etki edecektir. Siz de bunun bir parçası olmak ve duyusal benliğinize ulaşmak istiyorsanız, yazının geri kalanında bulunan tavsiyelere mutlaka bir göz atın.

Devamını oku: Seksi Hareketler

Kadınların Yataktaki Sırları

 

Kadınların seks için önce kalbini ve beynini kazanmak ardından takdir, ilgi, sevgi ve şefkati üzerlerinden eksik etmemek gerekiyor… Bu sözler Psikolog Barbara De Angelis’a ait. Angelis, erkeklerin stresle baş edebilmek ve gerilimden kurtulabilmek için seks yaptıklarını söylüyor. Kadınlarınsa seks yapmaları için gerilimden ve stresten uzaklaşmalarının şart olduğuna dikkat çekiyor.

De Angelis, kadınların cinsel hayatlarıyla ilgili bilinmesi gerekenleri 4 maddede topluyor ve kadının seksüel sırlarını ortaya çıkarıyor:

Devamını oku: Kadınların Yataktaki Sırları

Kadınlara ve Erkeklere Göre İlişkiler

Hep aksinin doğru olduğunu zannederdik. Fakat ilişkide uzun dönemde mutluluğu yakalamak için erkekler sarılmaya, kadınlar sekse ihtiyaç duyuyor.

ABD’de son yapılan bir araştırmada çiftler arasında şaşkınlıkla karşılanacak sonuçlar elde edildi. Yaşları 40 ilâ 70 arasında değişen, 5 farklı ülkeden katılımcı 1.000 çifte son bir ay içerisinde eşleriyle kaç kez öpüştükleri, sarıldıkları ve seviştikleriyle ilgili sorular soruldu. Sonuçlar gerçekten hiç de alışık olmadığımız cinsten. İçten bir şekilde sarılmak ve öpüşmek, erkekler için çok daha fazla önemliyken en az 15 yıllık bir ilişki içinde olan kadınlar için ‘seks’ zamanla önemini tahmin ettiğimizden çok artırıyormuş meğer.

Devamını oku: Kadınlara ve Erkeklere Göre İlişkiler

Boşanma Hızı Nüfus Artış Hızını Geçti

Aileleri, ekonomik ve psikolojik açıdan sarsan, toplumun temel dinamiklerini etkileyen boşanma vakaları, son yıllarda gösterdiği artış oranıyla alarm veriyor.

Türkiye Psikiyatri Derneği Aile-Çift Terapileri Bilimsel Çalışma Birimi üyesi Doç.Dr.Verda Tüzer, boşanma hızlarının nüfus artış hızından daha yüksek bir artış gösterdiğini söyledi.

Devamını oku: Boşanma Hızı Nüfus Artış Hızını Geçti

Kadınların 7 Seks Fantazisi

Kadınların akıllarından farklı yaramazlıklar geçmediğini düşünüyorsanız, bir daha düşünün. Kadınlar, fantezi kurmakta erkeklerden daha başarılıdırlar ve kendilerini geleneksel yatak fantezileri ile sınırlandırmazlar. Kadınların seks fantezilerini okuduğunuzda çok şaşıracaksınız.

İşte kadınların 7 seks fantezisi…

Devamını oku: Kadınların 7 Seks Fantazisi

Nikah İçin Gerekli Belgeler

Türk medeni kanunua göre nikah için gerekli olan işlemler aşağıda sıralanmıştır.

EVLENECEK KİŞİLER İÇİN GEREKLİ BELGELER

1- Nüfus kayıt örneği (Nüfus Müdürlüğünden)

2- Nüfus Cüzdanı ve fotokopisi

3- İkametgah (İlçemizde oturan eşlerden herhangi birine ait)

4- Sağlık raporu (Sağlık Grup Başkanlığı veya sağlık ocaklarından alınacak, mikrofilm ve kan tahlili olacak)

5- 4′er adet vesikalık fotoğraf (Son 6 ay içinde çekilmiş olmalı)

Devamını oku: Nikah İçin Gerekli Belgeler

İstanbul'da Sonbaharda Gidilecek Yerler

İstanbulda sonbaharda gidilebilecek yerler gezilebilecek yerler mekanlar listesi

Yağmurlu günleri beraberinde getiren, yaprakları sarartan, kışın habercisi sonbahar; insanı hüzünlendirdiği kadar, kendine has güzellikler de sunuyor. Ağaçların yeşilden sarıya, sarıdan turuncuya ve hatta kimi zaman kırmızıya büründüğü, göğün çelik grisi renginin göllerin üzerine düştüğü günler muhteşem manzaralar vaat ediyor. İşte sonbaharda en güzel manzaralar vaad eden bazı yerler :

Ağva

Bir yaninda Yeşilçay, diğer yaninda Göksu dereleri, yeşilin birçok tonunu içinde barindiran ormanlari ve Karadeniz’e bakan üç kilometrelik kumsaliyla dikkat çeken Ağva, her ne kadar Istanbul’la iç içe olsa da doğalliğindan hálá bir şey kaybetmedi. Ağva’da bisiklet kiralayabilir, farkli bitki türlerini, Karadeniz’e akan çaylari seyrederek koylara ulaşabilirsiniz. Ayrica tekne turlariyla Kilim Koyu ve Gelin Kayasi mutlaka gezilmesi gereken yerler.

Devamını oku: İstanbul'da Sonbaharda Gidilecek Yerler