Hata
  • Bu görüntünün şablonu uygun değil. Lütfen bir site yöneticisi ile iletişim kurunuz.

Liseye Yeni Başlayanlara Tavsiye

*Lise 1 de olsanız da lise sona da gelseniz daha bi halt değilsiniz, triplere girmeyin. 

*O çantayı tek omzuna takınca havalı olunmuyor, sadece sırt ve omzun ağrır ileride.

 

*Kravatını indirip durma aşağı, nefes alamayacağın kadar da sıkma. tek düğme açıp çok az aşağı indirebilirsin. kravatı göbeğine kadar indirip 3 düğme açınca kızlar bekaretlerinden senin için vazgeçmiyor.

 

*Eteğini kıvırıp durma. güzelsen zaten bakarlar kıvırmana gerek yok, güzel değilsen de kıvırıyorsan adın kaşara çıkar.

*Sigara zararlı bişi, okul tuvaletinde içme okuldan sonra iç, henüz nikotin krizine girecek kadar bağımlı değilsin tribe girme. ha bu arada hoşlandığın kız sigara karşıtı diye sigarayı da bırakma, sonra gidip sigara içen bi adama vericek.

*Okul koridorunda karnını çekip omuzlarını kaldırıp hafif öne eğik ve kollar salınır şeklinde horoz gibi kabarıp kabadayı yürüyüşü yaparsan arkandan kızılcık sopasıyla gelip döveceğimi unutma.

*Aşık olduğunu sandığın kişi gerçekten doğru kişi değil, inan bana sandığından çok farklı ve bunu sana ne kadar anlatsam da anlamayacaksın biliyorum ama aşk da acısı da götünden uydurduğun bişi.

*Nazım Hikmet, Ümit Yaşar Oğuzcan veya Atilla İlhan okuyarak aşkın çözümlemesini yapamayacaksın. hoşuna gittiği için oku ama medet umma.

*İki üç tane kıytırık şiir yazdın diye yayınlatırım oğlum ben bunları kitap yaparım triplerine girme.

*İçki iç, sarhoş ol ama ne olursa olsun güvenmediğin birinin yanında içme. sikerler oğlum hepimizi sikerler ve ayrıca seni taşıyamacağını bildiğin birinin yanında da içme ama illa ki bi gün gelip içki içeceğim ya diyorsan lisede başla sonra yetişkin yaşamında 2 birayla sarhoş olup ortamın taşak oğlanı haline gelirsin, şimdiden alışmaya başla.

*Sıkı arkadaşlıkların olsun, arkan sağlam olsun ama ortam yapmaya çalışma. özellikle kızlar ortamın bokunu çıkartır, git bi kız arkadaş bul onla takıl. ortama takılma fazla, geçici şeyler bunlar. lise bitince kimse birbirini hatırlamayacak o sıkı fıkı olanlar bile 6 ayda 1 görüşecekler, o da en iyi ihtimalle.

*Şu yaşıma geldim daha bi halt yapamadım diye düşünme, daha yaşın ne ki!

*Anne baba ders çalış diye baskı yaparsa kulak asma, içinden gelirse çalışırsın zaten içinden gelmezse çalışsan da bi bok olmaz o çalıştığındersten. ha bu arada, ileriki yaşamda başarılı olanlar, lisede içinden gelerek çalışanlar olacak. üzgünüm dostum ama içinden çalışmak gelmiyorsabi sikim olamayacaksın.

*Koridorlarda öpüşme, olan var olmayan var! hocalardan bile emin ol 'olmayan' var, onların da canı çekiyor. sonra ters tepki alırsan garipseme 'özgürlük istiyorum yeeaa' diye.

*Komünist triplerine girme, ileride sosyal demokrat olursun.

*ülkücü triplerine girme, ileride tepe tepe kullanılırsın.

*cemaatçi, tarikatçı triplerine gir, ileride en kötü ihtimalle derin devlet olacaksın.

*sırf piç diye bir çocuğa aşık olacaksın, ol amına koyim çok istiyorsan.

*sırf kaşar diye bi kıza aşık olmazsın rahat ol.

*lgs'den oks'den artık şu anki adı neyse o 8.sınıfta girdiğin liseye yerleşme sınavından çıktın diye ilk sene çalışmam lan diye düşenme. lise 1 çok önemlidir, alan tercihi doğru düzgün yap, iyi araştır sonra hayatını etkiler. kat sayılar eşitlenmiş ya tribine girme, hatırlatırım burası türkiye. hem

*düz liseye gittiysen moralini bozma, anadolu liselerinde bi sürü salak var.

*meslek lisesinde girdiysen meslek garanti, yeni sistemde adam gibi çalışırsan da en azından teşekkürle geçersen dönemleri; üniversitede yaşamında ortalığın amına koyarsın.

*Anadolu lisesi'ne gittiysen üzgünüm ama düz liseye de gitsen çok bişi kaybetmezdin.

*Fen lisesi'ne girdiysen ne giriyosun facebooka,

 git dersini çalış!