Hata
  • Bu görüntünün şablonu uygun değil. Lütfen bir site yöneticisi ile iletişim kurunuz.

Sosyal Medyada Sinir Bozan İnsan Tipleri

Şüphesiz ki artık facebook, twitter gibi sosyal ağlar hayatımızın içinde bizimle birlikte. Her yaptığını her duygusunu sosyal medyada paylaşmazsa rahat edemeyen insanlar ortaya çıktı. “Acaba bunlar yokken insanlar ne yapıyordu” demekten kendimizi alamıyoruz. Yapılan bir araştırmaya göre internetteki sinir bozan insan tipleri:

 

Her yemeğin fotoğrafını çekenler

Pişirdiği yemeğin fotoğrafını sosyal medyada paylaşanlarla ne çok karşılaşıyoruz, değil mi? Söz konusu kişi bir aşçı, şef ya da yemek blogger’ı ise evet paylaştığı yemekleri merak edebiliriz. Ama herhangi birinin pişirdiği yemekleri neden merak edelim? Kendini gurme zanneden sosyal medya kullanıcılarına sinir oluyoruz, söyleyelim. Bir de her gittiği yerde yediğini ve içtiğini göstermek isteyenler var. Bu, “Çok geziyorum”, “İyi yerlerde yemek yiyorum” mesajından çok sıkıldık, bilesiniz!

Sürekli yer bildiriminde bulunanlar

Foursquare kullanarak Twitter ve Facebook üzerinden sürekli yer bildiriminde bulunanlar da can sıkıcı değil mi sizce? Her an nerede olduğunuzu neden başkaları merak etsin ki? Elbette hiç yapmayın demiyoruz ama bu işi, “salondayım”, “mutfaktayım”a kadar abartanlara fena halde sinir oluyoruz.

“Like” etmenin hastası olanlar

Yani sürekli birilerinin Facebook paylaşımlarını beğenenler… Elbette arada gerçekten beğendiklerinizi “like” ediyorsanız, samimisinizdir. Ama eliniz “like” butonuna yapışmışçasına her önünüze gelene tıklıyorsanız samimiyetinizden şüphe duyulur vaziyete gelebilirsiniz. Bu işi ölüm ya da cenaze ile ilgili post’lara kadar vardıranlar da var, malum… İnanılmaz!

Özel mesajları kişilerin duvarlarına yazanlar

“X kafede saat 13.30’da buluşalım” ya da “Telefon numaranı verir misin?” gibi özel mesajları herkesin görebileceği biçimde yazanlara her zaman şaşırmışızdır. Bir de çiftlerin birbirlerine ilan-ı aşklarını ulu orta yapmalarını anlamak güç. Özel mesaj kutusu ne işe yarıyor dersiniz?

Paylaşımlarını zorla beğendirmek isteyenler

Facebook’ta “X konuda benimle aynı fikirde olan 1 milyon kişi bulabilirim” ya da “Bu post’u paylaşmayan bizden değildir” tadında yönlendirmeci ve dışlayıcı paylaşımlar çok da sevilmiyor.

Çocuğunun ya da köpeğinin her anını paylaşanlar

Twitter ve Facebook’ta sürekli köpeğinin pozlarını, çocuğunun her an yaptıklarını anlatan fotoğrafları paylaşanlara çok sıkıcı gözüyle bakılıyor. Bir de onlara her defasında “Ayy ne tatlı”, “Aman da çocuğun ne kadar büyümüş”, “Köpeğin çok şekermiş” gibi yorumlar yazmayı görev bilenler var. Onlar da çok sıkıcı, söyleyelim!

Twitter’da takipçi avı yapanlar

Twitter’da ancak kendini takip edenleri takip eden, onu takip etmeyi bırakanları ya da zaten hiç takip etmeye başlamamış olanları bırakan kullanıcılar… Ya da “beni takip edeni ben de takip ederim” diye duyuru yapanlar sosyal medyanın en sinir bozucu profillerini oluşturuyor.