Yanlış Numara Mı?

Annem yeni vefat etmişti. Son bir yıldır bir iyileşmiş, bir kötüye git­miş, sonunda hayata gözlerini yummuştu. Babam öldüğünden beri yaşadığı pek söylenemezdi. Ama geçen sene gerçekten kötü günler geçirmişti. George olmadan Marge'ın eğlenmesi olası değildi. Yaşayacak, kavga edecek, gülecek, sevecek biri yoktu. Şüphesiz biz vardık, ama bizi babamla bir görmüyordu. Biz de bunu anlayışla karşılıyorduk.

Annemin durumu hastanede aniden kötüye gitmeye başlamıştı. Kız kardeşim Betsy'ye haber vermişlerdi, o da işi bırakıp doğru hastaneye gitmişti. Kocası Andy kötü haberi almış Betsy'ye evden ulaşmayı denemiş, ama başarılı olamamış. Sonra da hastaneyi aramaya karar vermiş. Andy annemin odasının yedinci katta olduğunu biliyordu. Oda numarasını tam olarak hatırlamaya çalışmış ama hatırlayamamış. 7226?, 7626?, 7662? Hastaneyi telefonla arayıp, bağlamalarını istemeye karar vermiş. Marge Mueth'i istemiş ve soyadının harflerini, M-U-E-T-H şeklinde tek tek söylemiş.

 

"3643 numaralı oda cevabı" onu şaşırtmış. "Sizi bağlıyorum."

Andy annemin odasının neden değiştirildiğine bir anlam verememiş. Telefona bir erkek cevap vermiş. Andy sesi tanıyamadığı için kafası iyice karışmış, yanlış odanın bağlandığını düşünmüş. "Üzgünüm," demiş "yanlış oda bağlandı sanırım. Ben Mueth ailesiyle görüşecektim."

"Adam "Evet, burası. Ben George." Andy'nin sinirleri iyice bozulmuş. "Yo, sanırım, yanlış oda. Ben Marge Mueth'i arıyorum." Adam oldukça sevimli bir ses tonuyla, "O benim eşim. Onu almaya geldim." demiş.

Şaşkına dönen Andy telefonu kapatmış. Yeniden hastaneyi arayıp yedinci kattaki Marge Mueth'ın odasını bağlamalarını istemiş. 7226 numaralı oda bağlanmış ve çalan telefona Betsy bakmış.

Kız kardeşimin oğlu Billy ancak çocukların anlayabileceği türden olayı özetleyivermişti. "Büyükbabam büyükannemi eve götürmeye gelmiş." Betsy ağlamaya başladı ve babasının bu kadar uzun zamandır neden beklediğini merak ettiğini söyledi.